Okno dachowe VELUX GZL


Wytrzymały i ciepły profil okna dachowego VELUX GZL wykonano w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnologyTM z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, połączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Model zapewnia czwartą, najwyższą klasę szczelności, dobrze chroniąc przed wiatrem i zimnym powietrzem oraz hałasem napływającym z zewnątrz.

Okno występuje w dwóch wersjach otwierania górnej i dolnej: z uchwytem w górnej części skrzydła lub z klamką na dole (typ B), daje to możliwość ich zastosowania w każdym pomieszczeniu na poddaszu. Oba modele wyposażono w wydajne systemy wentylacji, które umożliwiają wietrzenie pomieszczenia nawet, gdy okno jest zamknięte. W oknach z górnym systemem otwierania klapa wentylacyjna jest zintegrowana z uchwytem otwierającym. W modelu z klamką na dole, dwustopniowy nawiewnik znajduje się w górnej części skrzydła.

Dodatkowo, okno z górnym otwieraniem może zostać wyposażone w silnik elektryczny, który umożliwia otwieranie i zamykanie okna za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie.

Okna są fabrycznie przygotowane do montażu markiz i rolet – możliwa jest ich samodzielna i prosta instalacja dzięki systemowi Pick&Click!®.